KAMION PUN HEMIKALIJA UDARIO U REZERVOAR: Osam osoba poginulo u eksploziji, više od 40 povređeno (FOTO/VIDEO)
NAJMANjE osam osoba je poginulo, a 41 osoba je povređena u saobraćajnoj nesreći u indijskom gradu Džajpuru kada je kamion pun hemikalija udario u rezervoar sa gasom i tom prilikom izazvao požar.
Foto: Tviter printskrin/ Sputnik Brasil
Kamion sa hemikalijama je rano jutros, oko 6.45 sati po lokalnom vremenu, udario u rezervoar pun tečnog naftnog gasa, ali i druga vozila, nakon čega je izbio veliki požar, prenosi "Indija tudej".
Policija je navela da je vatra zahvatila obližnju fabriku i parkirana vozila i nastavila da se širi, a da je na lice mesta ubrzo došlo više od 30 ekipa vatrogasaca i hitne pomoći.
Među stradalima su tri muške i jedna ženska osoba, dok ostali još nisu identifikovani. Od 41 povređene osobe, njih 12 je u kritičnom stanju.
Auto-put koji spaja Džajpur i Adžmer, gde se nesreća dogodila, policija je zatvorila za saobraćaj.
(Telegraf)
Preporučujemo
60-DNEVNO VANREDNO STANjE U MOLDAVIJI: Obustavnja se protok ruskog prirodnog gasa
13. 12. 2024. u 16:27 >> 16:28
DOK SE MILIONI BORE DA PLATE RAČUNE: Britiš gas isplaćuje dodatnu zaradu akcionarima
10. 12. 2024. u 21:53
PUTIN POTPISAO UKAZ: Ruski gas više ne mora da se plaća samo preko Gasprombanke
05. 12. 2024. u 20:33
RUSIJA POSTALA GLAVNI "IGRAČ" U EVROPI: Ovo se desilo prvi put od proleća 2022. godine
21. 11. 2024. u 11:32
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)