UZBUNA U POLJSKOJ: Podignuti lovci F-16
U POLjSKOJ su jutros podignuti lovci F-16, kako bi zaštitili vazdušni prostor zemlje zbog ruskog raketnog napada na teritoriju Ukrajine, saopštila je poljska vojska.
Foto: Profimedia
Zbog napada Rusije na objekte koji se nalaze, između ostalog, na zapadu Ukrajine, u skladu sa važećim procedurama podignuti su dežurni parovi lovaca, a sistemi kopnene PVO i radarskog izviđanja dostigli su najviši stepen pripravnosti, saopštila je na Iks platformi Operativna komanda poljske vojske.
Rusija je jutros pokrenula veliki napad na ukrajinske energetske objekte, izjavio je ukrajinski ministar energetike German Galuščenko.
Kompanija Ukrinenergo je objavila na Fejsbuku da je zbog snažnog ruskog raketnog napada na energetske objekte, povećan obim mera za ograničavanje potrošnje električne energije.
U celoj zemlji je proglašena vazdušna uzbuna, a ukrajinsko vazduhoplovstvo izdalo je upozorenje da Rusija lansira rakete tokom napada, prenosi Ukrinform.
Rusija je jutros lansirala veliki broj projektila i podigla Mig 31K iz vazduhoplovne baze Savaslejka u Nižegorodskoj oblasti, navodi ukrajinski portal.
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)