ERDOGAN PORUČIO: Sirijski režim mora da se uključi u istinski politički proces
SIRIJSKI režim mora da se angažuje u istinskom političkom procesu kako bi sprečio pogoršanje situacije u toj ratom razorenoj zemlji, izjavio je danas predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan u telefonskom razgovoru sa premijerom Iraka Muhamedom Šija al-Sudanijem.
Foto: Tanjug
-Prioritet Turske leži u očuvanju mira van njenih granica, kao i u zaštiti civila, naveo je Erdogan, prenosi agencija Anadolija.
On je istakao važnost "jedinstva, stabilnosti i teritorijalnog integriteta" Sirije, dodajući da je Turska "na istoj strani sa Irakom po ovom pitanju".
Erdogan je istakao da je Ankara, "u skladu sa svojom nacionalnom bezbednošću i interesima, preduzela i preduzeće korake da spreči terorističku organizaciju PKK i njene ispostave, koje žele da imaju koristi od razvoja događaja", dodaje se u saopštenju iz kabineta turskog predsednika.
Sukobi u Siriji su izbili 27. novembra između snaga predsednika Bašara al Asada i antirežimskih naoružanih grupa u zapadnom delu Alepa u severnom delu zemlje, označavajući ponovnu eskalaciju borbi nakon perioda relativnog zatišja u građanskom ratu koji je zahvatio Siriju 2011. godine, navodi turska agencija.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
RUSKI AMBASADOR TVRDI: Ukrajinske službe obučavaju i naoružavaju teroriste u Siriji
03. 12. 2024. u 23:10
SIRIJSKA VOJSKA U POTPUNOSTI KONTROLIŠE GRAD HAMA: U toku čišćenje niza naseljenih mesta
03. 12. 2024. u 22:20
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)