BAŠAR EL ASAD SA MUHAMEDOM BIN ZAJEDOM: U stanju smo da izađemo na kraj s teroristima uz pomoć prijatelja i saveznika
SIRIJA je nastavlja da štiti svoju teritorijalnu celovitost i u stanju je da uništi teroriste uz pomoć prijatelja i saveznika, poručio je sirijski predsednik Bašar el Asad tokom razgovora sa predsednikom UAE Muhamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Foto: Profimedia/Ilustracija
"Predsednik Asad je istakao da Sirija nastavlja da štiti svoju stabilnost i teritorijalnu celovitost od svih terorista i onih koji ih podržavaju i u stanju je da ih, uz pomoć saveznika i prijatelja, porazi i uništi", navodi se u saopštenju iz Asadove kancelarije.
Podsetimo, komanda Oružanih snaga Sirije saopštila je danas da je nekoliko desetina sirijskih vojnika poginulo tokom sukoba sa terorističkim grupama u provincijama Alepo i Idlib, a vojska je izvršila prebacivanje snaga kako bi se pripremila kontraofanzivu.
Kako su naveli, teroristi su uspeli da se probiju u više delova grada Alepo, a vojska sada gađa njihove položaje i čeka pojačanje.
Demantovana i informacija da se sirijska vojska povukla iz provincije Hama.
Vazdušne snage Sirije i Rusije zajednički izvode udare na lokacije gde su koncentrisane snage terorista, kao trase za snabdevanje ekstremista.
Kako je saopštio ruski Centar za pomirenje zaraćenih strana, u poslednja 24 sata likvidirano je 300 terorista.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)