ČETIRI OSOBE OSUĐENE U POLJSKOJ ZBOG SMRTI PET TINEJDŽERKI U "ESCAPE ROOM"-U: Izrečene i zabrane obavljanja delatnosti od 10 godina
OKRUŽNI sud u poljskom gradu Košalin osudio je na dve godine zatvora vlasnika "Escape Room"-a u tom gradu kao i jednog od zaposlenih, zbog smrti pet tinejdžerki u toj igraonici 2019. godine.
Foto Shutterstock
Takođe mu je izrečena zabrana da obavlja delatnost u oblasti kulture, sporta, zabave i rekreacije u trajanju od 10 godina, prenosi poljska televizija TVP.
Vlasnikova baka koja je registrovala firmu i majka koja je pomagala u poslovanju, osuđene su na godinu dana zatvora, uslovno na tri godine.
Tužilaštvo je optužilo sve četiri osobe da su namerno stvorile opasnost od požara u "Escape Room"-u i nenamerno izazvale smrt pet petnaestogodišnjih devojčica.
Tragični požar u Košalinu dogodio se 4. januara 2019, kada je pet učenica proslavljalo rođendan jedne od njih.
U trenutku izbijanja požara u objektu, devojčice su se igrale i još nisu našle ključ za rešavanje zagonetke i otvaranje vrata koja nisu imala kvaku iznutra, a niko im nije otvorio vrata.
Jedini prozor je bio zatvoren daskama i rešetkama, a one nisu znale da iza lažnog kamina postoji prolaz u susednu sobu.
Tinejdžerke su otrovane gasovima usled požara.
Na suđenju, koje je počelo 4. decembra 2021. godine, svedočilo je oko 130 svedoka.
Optuženi nisu priznali krivicu za dela koja im se stavljaju na teret.
Gradonačelnik Košalina je 6. januara 2019. godine proglasio dan žalosti, a devojčice su sahranjene jedna pored druge na opštinskom groblju.
BONUS VIDEO:
ZGRADE I VOZILA GORE: Pogledajte Belgorod nakon granatiranja
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)