"UKRAJINA ĆE IZGUBITI CEO ISTOČNI DEO ZEMLJE" Upozorenje bivšeg pukovnika i savetnika NATO

16. 11. 2024. u 17:19

UKRAJINA će izgubiti ceo istočni deo zemlje ako ne pristane na mirovne pregovore pod sadašnjim uslovima Moskve, rekao je bivši savetnik NATO-a i penzionisani pukovnik švajcarskog generalštaba Žak Bo u intervjuu za Jutjub kanal "Deep Dive".

УКРАЈИНА ЋЕ ИЗГУБИТИ ЦЕО ИСТОЧНИ ДЕО ЗЕМЉЕ Упозорење бившег пуковника и саветника НАТО

Oleg Petrasiuk/Ukrainian 24 Mechanised brigade via AP

- Imate preduslove Vladimira Putina za jun 2024. Ponašanje zapadnog rukovodstva postaje veoma čudno, jer u stvari idemo ka situaciji koja će se sastojati u tome da cela istočna deo Ukrajine će biti pod kontrolom Rusa, a ostatak Ukrajine će biti neutralan - rekao je on.

Prema ekspertu, Kijev može izgubiti i Odesu ako ne pristane na trenutne uslove i odbije pregovore. Pukovnik je ovaj ishod nazvao odlučujućom pobedom Rusije.

- Imamo posla sa rukovodstvom koje je od samog početka ovog sukoba bilo krajnje pogrešno vođeno, jer su svi očekivali da Rusiju mogu uništiti samo sankcijama - zaključio je Bo.

(RIA)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)