ERDOGAN ŽELI DA UJEDINI ISLAMSKI SVET: "Najbolji odgovor na cionističku agresiju je da što više država prizna Palestinu"
JEDAN od najboljih odgovora na "cionističku agresiju" na Gazu i Liban bio bi da što više zemalja prizna državu Palestinu, poručio je danas turski predsednik Redžep Tajip Erdogan.
Foto: AP Photo/Darko Bandic
On je naglasio ključnu potrebu da islamski svet ostavi razlike po strani i ujedini se u podršci palestinskom i libanskom narodu u njihovoj, kako je rekao, pravednoj borbi protiv izraelske agresije, prenosi agencija Anadolija.
Govoreći na otvaranju 40. zasedanja Stalnog odbora za ekonomsku i trgovačku saradnju (COMCEC) Organizacije islamske saradnje u Istanbulu, Erdogan je ponovo istakao da se u Gazi događa jedan od najbrutalnijih genocida stoleća.
- Cionistički režim i njegove pristaše počinili su sve vrste ugnjetavanja i genocida tokom 13 meseci, ali nisu uspeli da pokore Palestince - rekao je Erdogan.
Dodao je da je Turska, uz podršku egipatskih vlasti, isporučila više od 85.000 tona humanitarne pomoći u Gazu i da bi "jedan od najboljih odgovora na cionističku agresiju na Gazu i Liban bio da što više zemalja prizna državu Palestinu".
Agencija podseća da Izrael nastavlja ofanzivu na Pojas Gaze od prošlogodišnjeg napada Hamasa, uprkos rezoluciji Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija koja zahteva hitni prekid vatre.
Od tada je ubijeno više od 43.300 ljudi, većinom žena i dece, a više od 102.000 je povređeno, prema lokalnim zdravstvenim vlastima.
Izrael se, takođe, suočava sa tužbom za genocid pred Međunarodnim sudom pravde zbog smrtonosnog rata protiv Pojasa Gaze, navodi Anadolija.
BONUS VIDEO:
ERDOGAN U IRAČKOM KURDISTANU: Posetio Erbil da bi održao razgovore sa predsednikom
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)