"NIVO DUNAVA DOSTIGAO MAKSIMUM": Upozorenja na poplave u Mađarskoj na snazi do subote
NIVO Dunava je u Mađarskoj dostigao vrhunac i vodostaj sada opada, ali će upozorenja na poplave ostati na snazi do subote posle podne, izjavio je danas zvaničnik mađarskog Ministarstva unutrašnjih poslova.
Foto: Tanjug/AP
- Nivo vode se smanjuje duž celog vodotoka, ali operacije odbrane od poplava i dalje se sprovode na 29 lokacija pod nadzorom države, kao i na još 41 lokaciji pod nadzorom lokalnih vlasti - izjavio je državni sekretar u parlamentu Bence Retvari na konferenciji za novinare nakon sastanka operativnog tela zaduženog za zaštitu od poplava, prenosi agencija MTI.
On je dodao da se sve lokacije nakon poplava dezinfikuju prema detaljnim smernicama koje je lokalnim vlastima prosledio nacionalni centar za javno zdravlje.
Ciklon Boris doneo je proteklih dana centralnoj Evropi obilne padavine i poplave u kojima su poginule 24 osobe.
BONUS VIDEO: PUSTOŠ POSLE POPLAVA U ČEŠKOJ: Prijavljeni prvi smrtni slučajevi
Preporučujemo
"STALNO DOLIVAJU ULjE NA VATRU" Sijarto: Tužno je gledati politiku SAD i EU
24. 09. 2024. u 10:48
ŠAMAR EVROPSKOM LICEMERJU: Nastavljaju da trguju sa Rusijom, sankcije ne deluju
21. 09. 2024. u 07:57
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)