DMITRO KULEBA PODNEO OSTAVKU: Velika čistka u ukrajinskoj vladi u 24 sata

DMITRO Kuleba, ministar spoljnih poslova Ukrajine, predao je pismo u kojem se nalazi njegova ostavka na tu funkciju.

ДМИТРО КУЛЕБА ПОДНЕО ОСТАВКУ: Велика чистка у украјинској влади у 24 сата

Foto: Profimedia

Kijev indipendent prenosi da je to jutros objavio Ruslan Stefančuk, predsedavajući ukrajinskog parlamenta.

Stefančuk je kazao da će Kulebina ostavka "biti razmatrana na jednoj od predstojećih plenarnih sednica", ali nije naveo datum.

Kijev post je objavio da je najmanje šest ministara juče podnelo ostavku, a da je otpušten i savetnik ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog.

(Kurir.rs/The Kyiv Independent/The Kyiv Post)

Uskoro opširnije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

LUDNICA NA MEČU MEKSIKO - ENGLESKA! Pet golova, dva penala i crveni karton - ovo se prvi put dogodilo na Asteki!