MALOLETNI DELIKVENTI: Devojčice osumnjičene za podmetanje više požara
DVE maloletne devojčice iz holandskog grada Alkmara, starosti 12 i 14 godina, osumnjičene su za podmetanje ukupno sedam požara, uključujući i požar u gradskom šoping centru, saopšteno je danas iz tužilaštva.
Foto Shutterstock
Zbog požara na otvorenom tržnom centru De Mare, evakuisano je nekoliko desetina domaćinstava iz okolnih objekata, a oko 20 časova je objavljeno javno upozorenje zbog toksičnog dima, prenosi portal Nederland Tajms.
Kako se navodi u zvaničnom saopštenju nije bilo povređenih, iako je na licu mesta hitna pomoć medicinski zbrinula dve osobe. Portparol Okružnog suda potvrdio je da su dve osumnjičene devojčice danas izvedene pred istražnog sudiju koji je odlučio da će 14-godišnja devojčica ostati u dvonedeljnom pritvoru, a 12-godišnja devojčica neće biti u pritvoru do suđenja.
One su osumnjičene za podmetanje požara na ukupno sedam lokacija, a sumnja se da su u 15.00 časova započele seriju podmetanja požara u centru grada. Prijavljeni su sumnjivi požari na više lokacija između ostalih u naseljima Lat u 15.30, Korstrat u 17.10, Petemerstrat u 17:55, i Norderkade u 18 časova. Brojni mediji su preneli i da su požari izbili i u biblioteci, lokalnom restoranu MekDonald's, prodavnici Dekatlon i u bioskopu Vue i Grote Sint-Laurenskerk.
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)