HAREC TVRDI: Rođaci dece poginule u napadu na Golanu ne žele da se sastanu sa Netanjahuom

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

28. 07. 2024. u 20:33

KANCELARIJA izraelskog premijera Benjamina Netanjahua bezuspešno je pokušala da organizuje za danas ili sutra sastanak između premijera i nekoliko rođaka dece poginule u raketnom udaru na selo Madždal Šams na Golanskoj visoravi, za koji Tel Aviv optužuje libanski Hezbolah, javlja izraelski list Harec.

ХАРЕЦ ТВРДИ: Рођаци деце погинуле у нападу на Голану не желе да се састану са Нетанјахуом

Foto Tanjug/AP/Leo Correa

U izveštaju u kojem se ne navodi izvor, kaže se da su visoki članovi Netanijahuove kancelarije kontaktirali nekoliko rođaka i da im je rečeno da porodice ne žele da se sastanu sa izraelskim premijerom, preneo je Tajms of Izrael.

Harec je objavio da kancelarija izraelskog premijera nije odgovorila na zahtev da pruži komentar.

U raketnom napadu Hezbolaha juče je poginulo 12 dece na fudbalskom terenu u selu Madždal Šams naseljeno Druzima na Golanskoj visoravni.

Izrael je tokom noći izveo vazdušne napade na ciljeve Hezbolaha u Libanu, nakon što je optužio tu organizaciju za napad.

Hezbolah je negirao odgovornost za napad, a Izrael je odbacio ta poricanja i najavio da će "snažno" odgovoriti.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA: Snaga zajedništva i solidarnosti