"TO BI BIO POČETAK TREĆEG SVETSKOG RATA": Fico o ulasku Ukrajine u NATO - Ugroziće mir u celom svetu!
POTENCIJALNI ulazak Ukrajine u Severnoatlantski savez mogao bi da dovede do direktnog sukoba Rusije i NATO-a, izjavio je slovački premijer Robert Fico.
Foto Tanjug/AP
- Dosledno se pridržavamo jednog od glavnih principa suverene slovačke spoljne politike, u skladu sa kojom članstvo Ukrajine u NATO-u ugrožava mir u celom svetu. Postoje ratoborne zemlje NATO-a koje ili uopšte ne razumeju šta bi značilo članstvo Ukrajine u Alijansi, ili, naprotiv, žele da izazovu direktan sukob NATO-a i Rusije, što bi bio početak trećeg svetskog rata - rekao je Fico, prenosi televizija „TAZ“.
On je napomenuo da su upravo te zemlje insistirale da rezolucija samita NATO-a odražava direktnu obavezu Alijanse da prihvati Ukrajinu, što bi bilo neprihvatljivo za Slovačku.
Političar je takođe pozdravio odluku samita NATO-a prema kojoj Kijev može da očekuje prijem u Alijansu tek nakon što ispuni sve uslove i dobije saglasnost svih članica saveza.
Samit NATO-a održan je u Vašingtonu od 9. do 11. jula.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: SNIMAK BOMBARDOVANjA: Rusko ministarstvo odbrane objavilo je video bombe FAB - 3000
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)