BERBOKOVA ZAPOČELA BLISKOISTOČNU TURNEJU: Hamas mora da položi svoje oružje
Ministar spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok započela je bliskoistočnu turneju s pozivom za dodatnu pomoć Pojasu Gazi.
Foto: Tanjug/AP
- Bacanje pomoći iz vazduha ili morske rute nisu održivo rešenje - rekla je Berbokova, dodajući da vojna akcija ima svoja ograničenja u međunarodnom humanitarnom pravu.
Ukazala je i da "Hamas mora da položi svoje oružje i nikada više ne donese teror poput onog od 7. oktobra narodu Izraela.
- Ali taj cilj se ne može postići isključivo vojnim putem - rekala je Berbokova i dodala da bi samo trenutni humanitarni prekid vatre, koji vodi trajnom prekidu neprijateljstava, okončao patnje na svim stranama.
Preporučujemo
"PROBUDITE SE!" Apel američkog pukovnika u penziji - NATO nema razlog da postoji
18. 03. 2024. u 23:22
LIBAN VEĆ TREĆI PUT NA METI IZRAELA: Snažan vazdušni napad na uporište Hezbolaha
24. 03. 2024. u 09:49
PALESTINCI PRED NOVIM IZBEGLIŠTVOM: Više od sedam miliona prisilnih migranata
22. 03. 2024. u 14:54
NOVA PARCELA ZA JEVREJE NA ZAPADNOJ OBALI: Za državno zemljište proglašeno 800 hektara
22. 03. 2024. u 14:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)