FRANCUSKI POLJOPRIVREDNICI NE ODUSTAJU: I danas na ulicama Pariza traže bolje uslove i veće subvencije
FRANCUSKI poljoprivrednici organizuju danas protest u Parizu, a nekoliko desetina traktora već je stiglo u francusku prestonicu.
Foto: Tanjug
- Cilj nam je da pokažemo da nećemo odustati. Sve dok se ne pojavimo u Parizu, vlada se ne plaši - rekao je jedan od poljoprivrednika Maksens Vitman za BFMTV.
U međuvremenu, francuski predsednik Emanuel Makron pozvao je nezadovoljne poljoprivrednike na sastanak tokom Sajma poljoprivrede u Parizu, koji će trajati do 3. marta.
Predsednik Nacionalne federacije sindikata poljoprivrednika (FNSEA) Arno Ruso poručio je, međutim, da neće prisustvovati sastanku.
- Neću da idem na ovaj veliki sastanak. Smatram da je neshvatljivo ovo što se dešava. Cinizam koji preovladava je nepodnošljiv za ljude koje predstavljam, rekao je Ruso.
Francuski poljoprivrednici nedeljama protestuju, zahtevajući od Vlade Fancuske da im obezbedi veća primanja i povoljnije administrativne uslove.
Oni su nezadovoljni zbog sve većih troškova za gorivo, kašnjenja u isplati subvencija Evropske unije, kao i sve veće birokratije i konkurencije kada je reč o uvozu robe.
BONUS VIDEO: „NE MOŽEMO VIŠE DA SE BORIMO“: Stotine traktora zajedno sa farmerima blokirali ulice Madrida
Preporučujemo
TRAKTORI NA DRUMOVIMA, GORI EVROPA: Bunt poljoprivrednika proširio se na Stari kontinent
24. 01. 2024. u 16:42
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)