DATUM POMEREN ZBOG LOŠEG VREMENA: Južna Koreja za 2. decembar odložila lansiranje prvog vojnog špijunskog satelita

Biljana Ristivojević

28. 11. 2023. u 09:09

JUŽNA Koreja je, zbog lošeg vremena, za 2. decembar odložila lansiranje svog prvog vojnog špijunskog satelita koje je bilo planirano za 30. novembar, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.

ДАТУМ ПОМЕРЕН ЗБОГ ЛОШЕГ ВРЕМЕНА: Јужна Кореја за 2. децембар одложила лансирање првог војног шпијунског сателита

Foto: Printskrin Youtube/ Tech Insider

Kako je navedeno, pomeren je datum lansiranja izviđačkog satelita na raketi Spejs iks Falkon 9 iz američke baze svemirskih snaga Vandenberg u Kaliforniji sa 30. novembra na 2. decembar, prenosi Rojters.

Planirano lansiranje je deo projekta Južne Koreje za slanje pet domaćih izviđačkih satelita u orbitu do kraja 2025. godine radi boljeg praćenja Severne Koreje.

Severna Koreja je lansirala svoj prvi špijunski satelit 21. novembra i tvrdi da je on snimio fotografije glavnih vojnih objekata u Južnoj Koreji i američkim teritorijama Guam i Havaji, kao i Pentagona i Bele kuće.

BONUS VIDEO: RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?