HEZBOLAH ĆE NAPASTI IZRAEL? Šiitska pokret koji podržava Iran neće ostati po strani u novom ratu
ŠIITSKI pokret Hezbolah ne namerava da ostane po strani u sukobu između Hamasa i izraelske vojske.
Foto: AP Photo/Hussein Malla
To je prema TV kanalu Al Majadin izjavio šef izvršnog komiteta stranke Hašem Safiedin, govoreći na masovnom skupu u Bejrutu.
-Nismo rekli da ćemo zadržati neutralnu poziciju, rekao je šiitski političar, i dodao:
"Palestinski borci neće ostati sami protiv Izraela".
Prema njegovim rečima, pripadnici Hezbolahovog naoružanog krila sada su "gde treba da budu".
-Novu stranicu arapsko-izraelskog sukoba pišu palestinski borci koji su stekli samostalno vojno iskustvo da izvedu tako veliku operaciju, koja se pretvorila u šok za Izraelce i trijumf za Arape i muslimane, rekao je on.
Safiedin je istakao da "svako ko podržava palestinski narod mora da doprinese njihovoj nacionalnoj stvari".
Prema rečima političara, operacija Hamasa je "bitka za ceo islamski narod".
(Kurir.rs/TASS)
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)