ŠKALJARCI ŠVERCOVALI TONE KOKAINA, SPASILO IH DRŽAVLJANSTVO: Bošnjak i Albanac ostaju u Turskoj, nema izručenja
DRŽAVLjANIN BiH Sani el Murda, jedan od pripadnika crnogorskog "škaljarskog klana", koji se uz Fljamura Sinanaja iz Albanije tereti za šverc 3,2 tone kokaina zaplenjenog u belgijskoj luci Antverpen, nije izručen Belgiji uprkos zahtevu koji je ta zemlja uputila Turskoj jer je, u međuvremenu, postao i turski državljanin.

Foto: Shutterstock
- Utvrđeno je da u Istanbulu živi jedan od najvećih trgovaca drogom u zemlji, 38-godišnji Sani el Murda iz Bosne i Hercegovine i njegova desna ruka, 48-godišnji Albanac Fljamur Sinanaj - objavio je belgijski Standard, a prenosi "BirGun".
Belgija je podnela zahtev Turskoj za izručenje El Murde i Sinanaja koje je tražila preko Interpola i za njima raspisala crvene poternice.
Međutim, u odgovoru Turske je navedeno da su El Murda i Sinanaj turski državljani i da neće biti izručeni, objavio je portal iz Istanbula, prenela je RTCG.
Navodi se da je El Murda važan za isporuku kokaina iz Latinske Amerike u Evropu i da je jedan od vodećih članova kriminalne organizacije "škaljari" iz Crne Gore.
Vođa "škaljaraca" Jovan Vukotić ubijen je 8. septembra 2022. godine u Istanbulu.
Pojedini turski mediji prenose da slučaj El Murde pokazuje da se Turska pretvara u utočište za svetske kriminalce, posebno nakon što je olakšala uslove za sticanje državljanstva.
Na taj način, čak i ako budu uhvaćeni u Turskoj, međunarodni kriminalci se ne izručuju zemlji u kojoj će im se suditi, javio je istanbulski "BirGun".
Kako se navodi, šefovi mafije, umesto da idu u Dubai, postepeno prelaze u Tursku.
BONUS VIDEO: VELIKA AKCIJA POLICIJE - Razbijena kriminalna grupa u Kraljevu i Loznici, krali kola po celoj Evropi
Preporučujemo

ČIK DA VAS VIDIMO: Znate li koji model automobila Srbi najviše vole?
17. 08. 2023. u 15:31


TRAMP OTKRIO KOLIKO LjUDI NEDELjNO GINE U UKRAJINI: "Putin ubija mnogo ukrajinskih vojnika"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je nezadovoljan ponašanjem ruskog predsednika Vladimira Putina i naveo da razmatra nove sankcije protiv Rusije.
08. 07. 2025. u 20:36

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

KINEZI NAPALI NEMAČKI AVION LASEROM? Berlin potvrdio - brod je naciljao lovca, ambasador hitno pozvan na razgovor
KINESKI ratni brod laserski je ciljao nemački avion iznad Crvenog mora tokom misije EU, tvrdi nemačka vlada. Berlin je ocenio incident kao ozbiljan bezbednosni propust i pozvao kineskog ambasadora na hitan razgovor.
10. 07. 2025. u 12:53
Komentari (0)