POLJACI PONOVO ZVECKAJU ORUŽJEM: Održana najveća vojna parada od vremena Hladnog rata

U POLjSKOJ je danas održana najveća vojna parada od vremena Hladnog rata u kojoj je učestvovalo 2.000 vojnika iz Poljske i drugih zemalja NATO.

ПОЉАЦИ ПОНОВО ЗВЕЦКАЈУ ОРУЖЈЕМ: Одржана највећа војна парада од времена Хладног рата

Foto: EPA

Kako navodi Rojters, napad Rusije na Ukrajinu učinio je da jačanje oružanih snaga za poljsku vladajuću Partiju prava i pravde bude prioritet, posebno u jeku predizborne kampanje uoči izbora zakazanih za oktobar.

Ova stranka, koja je na vlasti od 2015. godine, obećala je da će za odbranu izdvojiti oko četiri procenta BDP-a ove godine.

U paradi održanoj u Varšavi učestvovalo je i 200 komada vojne opreme kao i 92 aviona.
Poljski ministar odbrane Marijuš Blaščak rekao je da je današnji dan savršena prilika da Poljska pokaže svoju snagu, kao i to da je izgradila moćne oružane snage koje će efikasno i bez oklevanja braniti granice, prenela je agencija Rojters.

Među prikazanim naoružanjem bili su tenkovi Abrams kupljeni od SAD, zatim južnokorejski tenkovi K2, samohodne haubice K9, helikopteri Blek Hok i lovci F-16 i FA-50, kao i raketni sistemi HIMARS i Patriot, i borbena vozila Borsuk poljske proizvodnje.

BONUS VIDEO: SVI LETOVI I VOZOVI OTKAZANI - Tajfun Lan je stigao u Osaku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

KAO DA SAM SREO JEDNU OBIČNU ŽENU Šeki majku prvi put video slučajno - Nije bilo nikakvog uzbuđenja