"HOĆE DA OKUPIRAJU ZAPADNU UKRAJINU": Šojgu tvrdi da Poljska ima velike ambicije - "Oni su glavni instrument antiruske politike SAD"
RUSKI ministar odbrane Sergej Šojgu danas je izneo tvrdnje da Poljska jača veze sa Ukrajinom "tobože radi bezbednosti, a u stvari sa krajnjim ciljem okupacije zapadne Ukrajine".
Foto: Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Shutterstock/Ilustracija
On je skrenuo pažnju na rizike povezane sa militarizacijom Poljske.
- Postoje planovi da se redovno jača takozvana poljsko-ukrajinska veza koja bi navodno obezbedila bezbednost Zapadne Ukrajine, ali u stvari – za kasniju okupaciju ove teritorije - rekao je on na sastanku odbora vojnog resora.
Šojgu tvrdi i da je Poljska postala glavni instrument antiruske politike SAD.
- Postojeći rizici povezani su sa militarizacijom Poljske, koja je postala glavni instrument antiruske politike Sjedinjenih Američkih Država. Varšava je objavila nameru da izgradi, kako kažu Poljaci, "najmoćniju vojsku na kontinentu". S tim u vezi, počele su velike kupovine naoružanja od Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije i Republike Koreje, uključujući tenkove, artiljerijske sisteme, sisteme PVO/Protivraketne odbrane i borbene avione - rekao je ruski ministar.
Zvanična Varšava nije odgovorila na ove najnovije tvrdnje ruskog ministra odbrane.
BONUS VIDEO: VOJNE VEŽBE NA TAJVANU - Tajpej simulira kineski napad na aerodrom Taojuan
Preporučujemo
DESET GODINA MLAĐA: Ova umetnica je Borisova devojka - uživaju u svom ljubavnom gnezdu
09. 08. 2023. u 08:20
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)