"VOLELA BIH DA NAUČIM RUSKI JEZIK": Asadova žena izrazila veliku želju za učenjem
SUPRUGA predsednika Sirije Asma Asad želela bi da nauči ruski kada ima slobodnog vremena.
Foto: EPA
O tome je supruga sirijskog predsednika govorila na arapskom jeziku na televizijskom kanalu RT tokom posete Moskvi povodom diplomiranja njenog najstarijeg sina Hafeza na magistraturi Mehaničkog i matematičkog fakulteta Moskovskog državnog univerziteta.
- Volela bih. Jezik je most za komunikaciju među kulturama, a Rusija ima veoma drevnu kulturu i drevnu istoriju, pa se nadam da ću u budućnosti imati priliku... Ako se smanji opterećenje, zašto da ne - rekla je prva dama Sirije o mogućnosti učenja ruskog jezika.
Ona je odgovorila da oseća ponos i zadovoljstvo u vezi sa završetkom magistarske diplome njenog sina na Mehanici i matematici Moskovskog državnog univerziteta, pošto je studirao na jednom od najprestižnijih univerziteta u svetu.
Govoreći o sirijskoj podršci Rusiji, Asad je napomenuo da „ruski prijatelji nisu oklevali kada su nas podržavali u našem ratu, a mi nismo oklevali i nećemo oklevati da stanemo na njihovu stranu u njihovoj borbi“, prenela je RIA.
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKE PATROLE - Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Preporučujemo
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (1)