"PRED NAMA JE MNOGO POSLA" Jako važne reči predsednika Lukašenka - Često govorim da Savez Belorusije i Rusije nije zatvoreni klub

Novosti online

28. 06. 2023. u 14:26

SAVEZ Rusije i Belorusije nije zatvoreni klub – čitav evroazijski region treba da se razvija kao jedna celina, izjavio je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.

ПРЕД НАМА ЈЕ МНОГО ПОСЛА Јако важне речи председника Лукашенка - Често говорим да Савез Белорусије и Русије није затворени клуб

Foto: Profimedia/Ilustracija/Vikipedija

- Često govorim da Savez Belorusije i Rusije nije zatvoreni klub, da se mi ne udružujemo ni protiv koga. Štaviše, Belorusi i Rusi su zainteresovani za to da se ceo Evroazijski region razvija kao jedna celina kako bi svi naši susedi bili ekonomski uspešni - rekao je beloruski lider, obraćajući se učesnicima Foruma regiona Belorusije i Rusije koji se održava u Ufi.

Kako je dodao, to su najvažniji uslovi, ne samo za prosperitet na kontinentu, nego i za mir na zajedničkoj teritoriji.

- Ukoliko zapadnoevropski partneri iznenada odluče da podrže princip opšte ekonomske ravnoteže i obostrano korisne saradnje, nismo protiv sličnih zajedničkih događaja. Oni će ionako doći kod nas - konstatovao je Lukašenko.

Takođe je istakao da je Forum regiona Belorusije i Rusije perspektivna inicijativa koja ima perspektivu da prevaziđe granice dve zemlje.

- Pred nama je mnogo posla. Treba da se držimo jedni drugih, da budemo što bliže. Nema druge alternative za očuvanje suvereniteta i nezavisnosti naših zemalja - poručio je beloruski predsednik.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)