LUKAŠENKO STIŽE U PEKING: Predsednik Belorusije sa Si Đinpingom krajem meseca
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko boraviće u zvaničnoj poseti Narodnoj Republici Kini od 28. februara do 2. marta, prenosi agencija BelTA pozivajući se na pres-službu predsednika Belorusije.
Foto: Profimedia
Lukašenko će se sastati sa predsednikom Kine Si Đinpingom, a glavne teme razgovora biće razvoj trgovinske, ekonomske, investicione i humanitarne saradnje, realizacija zajedničkih projekata, saradnja u političkoj sferi i odgovor na aktuelne međunarodne izazove.
Očekuje se da će nakon razgovora biti potpisan veliki broj dokumenata o razvoju odnosa u ključnim oblastima, navodi BelTA.
BONUS VIDEO: VEŽBE U RATNIM USLOVIMA - Posade ruskih tenkova T-80BVM vežbaju gađanje
Preporučujemo
ŠTA SE SPREMA U CRNOM MORU: Ukrajinska vojska upozorava - Rusi udvostručili broj brodova
25. 02. 2023. u 06:42
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)