NEMCI I FRANCUZI UDRUŽUJU SNAGE: Zajedničke vojne vežbe kao podrška saveznicima na istoku
NAKON sastanka francusko-nemačkog saveta ministara u Parizu, Francuska i Nemačka usvojile su deklaraciju prema kojoj će Pariz i Berlin održati zajedničke vežbe francusko-nemačke brigade u Litvaniji i Rumuniji . To prenosi TASS .
Emanuel Makron i Olaf Šolc, Foto AP
U deklaraciji se navodi da vojske dveju država organizuju zajedničke vežbe francusko-nemačke brigade u Litvaniji i Rumuniji kako bi podržale svoje saveznike na istoku.
U tekstu deklaracije se ističe da Francuska i Nemačka „treba da pomognu u jačanju odbrambenih sposobnosti Evrope, uključujući jačanje evropske komponente Severnoatlantske alijanse “.
U dokumentu se ističe da su Pariz i Berlin „zadovoljni razvojem budućeg programa borbenih aviona SCAF“.
Ranije je francuski predsednik Emanuel Makron, odgovarajući na pitanje o mogućnosti snabdevanja Pariza Kijevu tenkovima Leklerk, rekao da „ništa nije isključeno”.
Prema njegovim rečima, snabdevanje tenkova „ne bi trebalo da dovede do eskalacije“ i ne bi trebalo da naruši odbrambenu sposobnost Francuske.
Prethodno je nemački kancelar Olaf Šolc rekao da Nemačka deluje u koordinaciji sa saveznicima na snabdevanju Ukrajine borbenim tenkovima.
BONUS VIDEO: KAO PONOVO ROĐENI - Bogojavljensko kupanje u ledenoj vodi u Bijsku i Vladivostoku
Preporučujemo
NENSI PELOSI U BORBI SA DEMONIMA: Nakon napada na muža zatražila je egzorcizam
22. 01. 2023. u 20:20
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)