LUKAŠENKO: Pokrenućemo dijalog o saradnji ODKB i Kine

Танјуг

23. 11. 2022. u 19:25

BELORUSIJA će se fokusirati na vojnu i tehničku saradnju kao predsedavajuća Organizacije ugovora o kolektivnoj bezbednosti (ODKB), rekao je danas predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.

ЛУКАШЕНКО: Покренућемо дијалог о сарадњи ОДКБ и Кине

Foto: Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

- Vojno-tehnička saradnja je suština ODKB-a, koji je zapravo iz tog razloga osnovan pre nekih 20 godina - rekao je Lukašenko, prenela je agencija TAS S.

On je izjavio da će ,,Belorusija pokrenuti strateški dijalog između ODKB i Kine.

- Kao predsedavajuća, Belorusija namerava da inicira strateški dijalog na relaciji ODKB - Kina, a možda čak bude razgovora i sa Indijom - rekao je on danas na proširenoj sednici Saveta ODKB.

Prema njegovim rečima, pozicija ODKB-a na međunarodnoj sceni biće potkrepljena širenjem partnerskih veza sa globalnim akterima, kao što je Kina, prenela je ruska novinska agencija.

Organizacija ugovora o kolektivnoj bezbednosti je međunarodna organizacija bazirana na vojnoj i bezbednosnoj saradnji, a članice su post-sovjetske zemlje Rusija, Belorusija, Kazahstan, Jermenija, Kirgistan i Tadžikistan, a Srbija je uz Avganistan zemlja posmatrač.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

POSLE NEKOG VREMENA: Nebojša Pajkić u javnosti- evo kako danas izgleda (FOTO)