VORONCOV: Isporuke oružja Kijevu vode sukobu Rusije i NATO

Танјуг

25. 10. 2022. u 20:42

DALjE isporuke oružja Ukrajini približavaju situaciju opasnom pragu direktnog sukoba između Rusije i NATO, izjavio je danas zamenik direktora Odeljenja za neširenje i kontrolu naoružanja ruskog Ministarstva spoljnih poslova Konstantin Voroncov tokom sastanka Prvog komiteta Generalne skupštine UN.

ВОРОНЦОВ: Испоруке оружја Кијеву воде сукобу Русије и НАТО

Foto Tanjug/AP

-SAD povećavaju isporuke oružja Ukrajini, daju joj obaveštajne podatke, što ne samo da produžava neprijateljstva i izaziva nove žrtve, već i približava situaciju opasnom pragu direktnog vojnog sukoba između Rusije i NATO, rekao je on, preneo je TASS.

Voroncov je kazao da je, sledeći Vašington, vojno-političko rukovodstvo Ukrajine počelo da govori ne samo o neophodnosti poraza Rusije na bojnom polju, već i o njenom rasparčavanju i eliminaciji.

-U ovim okolnostima nismo mogli da ignorišemo volju naroda Donbasa i oslobođenih teritorija Ukrajine, koji se suočavaju sa odmazdom, ako se kijevski militanti vrate, dodao je on.

BONUS VIDEO - POGLEDAJTE RUSKE TENKOVE U AKCIJI: Snimci DNR prikazuju napade na položaje ukrajinske vojske

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (3)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)