TERORISTIČKI NAPAD U SIRIJI: Dronom napali vernike kod hrama Aja
DVE osobe su poginule, a 13 je povređeno u terorističkom napadu u sirijskom gradu Skalbija 24. jula.
Foto: Printscreen
Niko od ruskih vojnika nije povređen, saopštio je u nedelju kapetan prvog ranga Jevgenij Gerasimov, zamenik šefa Ruskog centra za pomirenje zaraćenih strana u Siriji ( CPVS).
-U gradu Skalbija, u provinciji Hama, 24. jula, tokom ceremonije otvaranja hrama Aja Sofija, militanti ilegalnih naoružanih grupa izvršili su teroristički čin koristeći bespilotnu letelicu ručne izrade, navodi se u izveštaju.
Precizira se da su od miniranja bespilotne letelice koju su lansirali teroristi dvoje poginulo, a 13 civila je povređeno. Ruski vojnici nisu povređeni u napadu.
Preporučujemo
RUSI OBORILI DVA DRONA: Bespilotne leteliće se kretale ka bazi Hmejmim u Siriji
20. 07. 2022. u 22:10
ASAD U ALEPU: Sirijski predsednik prvi put posle više od 10 godina posetio grad
09. 07. 2022. u 00:51
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)