PREKRETNICA U ODNOSIMA RUSIJE I IRANA: Putin u Teheranu - očekuje se i sastanak sa Erdoganom (VIDEO)
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin doputovao je u posetu Iranu, gde će imati odvojene sastanke sa predsednicima Irana i Turske, kao i trilateralni sastanak.
Foto: Printscreen/Telegram/Sputnjik
Teme razgovora su bilateralni odnosi i međunarodne teme.
- Odnosi dve države se razvijaju dobrim tempom, možemo se pohvaliti rekordnim trgovinskim prometom - saopštio je Putin na sastanku sa predsednikom Irana.
- Jačamo našu saradnju u sferi međunarodne bezbednosti, dajemo značajan doprinos u rešavanju sirijske krize - dodao je on.
Predsednik Irana Ibrahim Raisi je, sa svoje strane, saopštio da se Teheran nada da će dolazak Vladimira Putina u Iran biti prekretnica u bilateralnim odnosima.
U međuvremenu, predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan je već imao sastanak sa verskim liderom Irana ajatolahom Hamneijem.
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (1)