ŠKOLA UŽASA U TEKSASU ĆE BITI SRUŠENA: Niko više ne može da traži od dece da se vrate u klupe
OSNOVNA škola u Juvaldeu, u Teksasu, u kojoj je tinejdžer ubio 19 učenika i dvoje nastavnika biće srušena, izjavio je gradonačelnik, nekoliko sati pošto je jedan lokalni zvaničnik nazvao "ogromnim neuspehom" odgovor policije na napad u školi.
Foto AP
Gradonačelnik Don Meklaflin rekao je da "niko više ne može da zatraži od deteta ili nastavnika da se ikada vrati u tu školu", zbog čega je najavio njeno rušenje, ne precizirajući za kada je ono predviđeno, preneo je Rojters.
Reakcija organa reda u slučaju pucnjave u školi u teksaškom gradiću Juvalde bila je "ogromni neuspeh" u kojem je komandir stavio živote policajaca iznad života dece, rekao je direktor Odeljenja za javnu bezbednost Teksasa Stiven Mek Krou.
- Postoje ubedljivi dokazi da je odgovor organa za sprovođenje zakona na napad u osnovnoj školi Rob bio veliki neuspeh i suprotan svemu što smo naučili, rekao je Mek Krou na saslušanju u Senatu Teksasa o masovnoj pucnjavi 24. maja, prenosi Rojters.
On je dodao da policijska akcija nije uspešno izvedena nakon što je napadač ušao u osnovnu školu Rob i počeo da puca.
- Tri minuta nakon što je napadač ušao u zapadnu zgradu, postojao je dovoljan broj naoružanih policajaca koji su nosili pancire da izoluju, odvrate pažnju i neutrališu subjekta - kazao je Mek Krou.
On je dodao da je sve što je sprečilo policajce da uđu u sobe 111 i 112 bio "komandir na licu mesta, koji je odlučio da živote policajaca stavi ispred života dece.
Šef policije u školi u Juvaldeu Pit Aredondo rekao je ranije ovog meseca da sebe nikada nije smatrao komandirom vođenja operacije tokom tog incidenta na mestu pucnjave i da nije naredio policiji da obuzdava upad u zgradu.
Rojters navodi da su članovi zajednice zajedno sa roditeljima žrtava pozvali Aredonda da podnese ostavku tokom burnog sastanka školskog odbora u ponedeljak uveče.
BONUS VIDEO: Koje teške reči koriste kandidati u američkoj predsedničkoj kampanji
Preporučujemo
POTRESNO: Ispovest devojčice čija je prijateljica ubijena u pucnjavi u školi (FOTO)
29. 05. 2022. u 19:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (0)