СКАНДАЛ У АМЕРИЦИ: Масакр у школи могао да буде спречен, полицајци 40 минута тражили кључ
ГЛАВНИ функционер за сигурност у Тексасу рекао је да је полиција донела погрешну одлуку у вези масакра у Основној школи Роб.
Фото: Танјуг
- Када бих мислио да ће то помоћи, извинио бих се - рекао је Стивен Мекроу у току конференције за новинаре. Рекао је да полицајци нису ушли у школу јер нису веровали да се пуцњава још увек одвија.
На снимцима насталим у току напада види се како родитељи деце покушавају сами да уђу у школу како би спасили децу, али им то онемогућују полицајци. Родитељи моле полицајце да крену у акцију и упуцају нападача или да их барем пусте да то учине они сами. Једна мајка тврди да су јој ставили лисице, а против једног родитеља су наводно употребили сузавац.
Полицији је требало 40 минута да уђе у школу
Мекроу је потврдио да је полицији требало 40 минута да уђе у школу и учионицу у којој се догодила пуцњава. Ученици су изнутра више пута звали полицију, неки су звали и са мобилног телефона већ страдалих колега и учитељица.
Полицајци нису ушли у учионицу до 12:50, рекао је он, кад су снаге сигурности искористиле кључ од домара да отворе закључана врата и убију Рамоса.
Потврђено је како се испред школе окупило чак 19 полицајаца, али нису ушли унутра. Након што је нападач убијен, полиција је код њега пронашла чак 1.657 комада муниције.
Подсетимо, нападач је у току пуцњаве убио 19 ученика и две наставнице, а ранио још најмање 17 особа.
БОНУС ВИДЕО - ХАОС У ЛОНДОНУ: Демонстранти покушавају да упадну у зграду ББЦ
Препоручујемо
ПОТРЕСНО: Супруг учитељице убијене у пуцњави у школи преминуо два дана након ње
26. 05. 2022. у 23:08
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)