BAJDEN ŽELI UKRAJINSKU PŠENICU: Mi tražimo mogućnosti...
SAD sa saveznicima traže mogućnost da ukrajinsku pšenicu vrate na svetsko tržište kako bi spustili cene ove žitarice, izjavio je američki predsednik Džozef Bajden.
Foto AP
- Ukrajina ima 20 miliona tona pšenice u svojim skladištima. Mi tražimo mogućnosti kako da vratimo pšenicu na svetsko tržište i da samim tim smanjimo cenu - rekao je Bajden govoreći o merama za borbu protiv inflacije i smanjenje cena za američke potrošače.
Na društvenim mrežama svakodnevno se objavljuju snimci kamiona punih pšenice kako napuštaju Ukrajinu u pravcu Moldavije. Pošto su ukrajinske luke blokirane, teretnjaci idu ka luci Đurđulešti na Dunavu, a otuda u Evropu.
Preporučujemo
JOŠ JEDAN U NIZU GAFOVA: Bajden je odgovorio na pitanje koje novinar nije postavio
10. 05. 2022. u 21:11
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (0)