"O TOME JAVNO NE GOVORE": Tvrdnje iz Orbanovog kabineta - "Još devet evropskih zemalja otvorilo račune u ruskoj banci"
PORED Mađarske, još devet evropskih zemalja otvorilo je račune u ruskoj banci za plaćanje prirodnog gasa po šemi koju je predložila Ruska Federacija, ali o tome ne govore javno, navodi šef kabineta premijera Mađarske Gergelj Guljaš za "Radio Košut".
Foto: Arhiva
- Mađarska je otvorila račun u evrima na koji se uplaćuje vrednost kupljenog gasa u evrima, a zatim ga banka pretvara u rublje... Osim nas, tako radi još devet zemalja, ali ne govore da rade to isto, jednostavno zato što u Evropi sada „biti dobar za Evropu“ znači da rukovodstvo zemlje nije iskreno prema svom narodu - rekao je Guljaš.
On je još jednom podsetio da Evropska unija nije usvojila nikakve sankcije koje onemogućavaju plaćanje ruskog gasa u rubljama i da je to regulisano građansko-pravnim sporazumom između država i kompanija.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
BRITANSKI PLAĆENIK U UKRAJINI: Niko nije ni dinara dobio za ratovanje
Preporučujemo
FINSKA ODUSTAJE OD RUSKOG GASA? Do 20. maja mora da da odgovor Gaspromu
30. 04. 2022. u 23:52
GRČKI PREMIJER UPOZORAVA: Evropska ekonomija neće moći da zameni ruski gas
30. 04. 2022. u 21:35
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
IRANSKI PROJEKTILI PALI KOD AERODROMA U AZERBEJDžANU: Američki brod u plamenu, sve gori na Bliskom istoku (FOTO/VIDEO)
ŠESTI dan rata na Bliskom istoku. Bliski istok je u plamenu novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD-Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 07:48
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (2)