MAKRON NEĆE DA PLAĆA GAS U RUBLJAMA: "Nema razloga da to prihvatimo"

Новости онлајн

26. 03. 2022. u 07:54

FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izjavio je da ne postoji razlog za prihvatanje ruskog zahteva da se ruski gas plaća u rubljama.

МАКРОН НЕЋЕ ДА ПЛАЋА ГАС У РУБЉАМА: Нема разлога да то прихватимо

Foto: Ludovic Marin, Pool via AP

- Svi tekstovi koji su potpisani su jasni. Ovo je zabranjeno - rekao je Makron u petak, na konferenciji za novinare nakon samita EU u Briselu.

On je dodao da "evropske firme koje kupuju gas i koje posluju na evropskoj teritoriji moraju to da rade u evrima".

- Zato danas nije moguće uraditi ono što se traži, to nije ugovorno - naveo je Makron.

On je rekao da ne veruje da Rusija želi da raskine ugovore, ali je naveo da, ako je to slučaj, onda bi Moskva to trebalo da eksplicitno kaže, prenosi Rojters.

Ruski predsednik Vladimir Putin ranije ove nedelje je rekao da će Rusija tražiti isplatu u rubljama za gas koji se prodaje "neprijateljskim zemljama".

 

BONUS VIDEO: 

SANKCIJE RUSIJI SE OBILE ŠPANCIMA O GLAVU: Narod besan zbog visokih cena benzina

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (27)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena