RUSKI NAPAD ZAUSTAVIO PLAĆENIKE: Posle pogibije 180 legionara, Ukrajina prestala da regrutuje Francuze za Međunarodnu legiju

М.Ђорђевић

14. 03. 2022. u 08:59

UKRAJINSKA strana obustavila je regrutovanje plaćenika iz Francuske u takozvanu „Međunarodnu legiju teritorijalne odbrane“.

РУСКИ НАПАД ЗАУСТАВИО ПЛАЋЕНИКЕ: После погибије 180 легионара, Украјина престала да регрутује Французе за Међународну легију

AP//Efrem Lukatsky

Kako navodi Izvestija, ova odluka je doneta nakon što su Oružane snage Rusije likvidirale do 180 dobrovoljaca koji su stigli u Ukrajinu.

Informaciju o obustavi regrutovanja, posebno francuskih boraca, potvrdio je jedan od glavnih organizatora njihovog slanja Hugo Pelegrini. Prema njegovim rečima, najmanje jedan Francuz je poginuo od posledica ruskog udara.

BONUS VIDEO: MOĆNI UDARI RUSKE VOJSKE: Napadnuta utvrđenja bataljona nacionalista u Harkovu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!