BLINKEN O POMOĆI UKRAJINI: Rekli smo Kijevu da ćemo pomoći u diplomatskom rešenju
AMERIČKi državni sekretar Entoni Blinken izjavio je danas da su SAD stavile do znanja Ukrajini da će pomoći da dođe do diplomatskog rešenja sa Rusijom, ali je dodao i da je teško videti diplomatski put bez vojne deeskalacije.
Entoni Blinken / Arhiva
U izjavi upućenoj ruskom narodu, Blinken je takođe rekao na konferenciji za novinare da "SAD znaju da mnogi Rusi nisu imali nikakve veze sa odlukom ruskog predsednika Vladimira Putina da napadne Ukrajinu", preneo je Rojters.
SAD će ove nedelje isporučiti Ukrajini "stotine" protivvazdušnih raketnih sistema "Stinger", samo u ponedeljak je poslato 200, javila je televizija En-Bi-Si, pozivajući se na dva zvaničnika Kongresa.
Ove isporuke su deo velikog paketa vojne pomoći Ukrajini u vrednosti od 350 miliona dolara koju je prošle nedelje najavila Bela kuća.
BONUS VIDEO - RUSKI KOMANDOS O BORBI SA DESNIM SEKTOROM: "Predali su se, veliki pozdrav građanima Rusiji!"
Preporučujemo
HERSON SU PREUZELE RUSKE TRUPE: Gradonačelnik ukrajinskog grada objavio vest
02. 03. 2022. u 23:24
UNIŠTENO OKO 1.500 VOJNIH CILjEVA U UKRAJINI: Razvaljeno RV i PVO, onesposobljeno skoro 500 tenkova i BVP-a
02. 03. 2022. u 18:51 >> 18:55
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (1)