IZNENAĐENJE ZA VOZAČE: Pojavio se novi saobraćajni znak u Nemačkoj, kazna za prekršaj 70 evra (FOTO)

Andrijana Nešić

18. 01. 2022. u 15:28

NOVI saobraćajni znak pojavio se u nemačkom gradu Štutgartu, koji bi mogao da zbuni i iznenadi nenaviknute vozače.

ИЗНЕНАЂЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ: Појавио се нови саобраћајни знак у Немачкој, казна за прекршај 70 евра (ФОТО)

Foto: Profimedia

Kazne za nepoštovanje tog znaka iznose 70 evra. Gradske vlasti Štutgarta u pojedinim ulicama postavile su novi znak, koji nije baš poznat većini vozača.

Radi se o znaku koji označava zabranu preticanja biciklista i motociklista. Znak je postavljen u uskoj ulici koja ima biciklističku stazu, ali nije moguće da automobili ostave metar i po bočnog razmaka do njih, koliko je propisano zakonom, pa će vozači morati da voze iza biciklista. Radi se, zasada, o jednoj ulici koja je deo jedne od glavnih biciklističkih ruta, a gradske vlasti Štutgarta najavljuju da će znak postaviti i na drugim mestima, navodi se na zvaničnom sajtu tog nemačkog grada.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?