ONI SU STRAH I TREPET ZA DŽIHADISTE: Ruski helikopteri i avioni jedini spas za Siriju, drže ISIS daleko od gradova
NAJMANjE 31 terorista ISIS-a ubijen je, a više od 50 je ranjeno tokom oktobra kao rezultat ruskih vazdušnih napada na centralni region Sirije, izvestila je 30. oktobra Sirijska opservatorija za ljudska prava.
Foto: EPA
Prema posmatračkoj grupi sa sedištem u Londonu, ruski ratni avioni su tokom oktobra izveli stotine vazdušnih napada na skrovišta ISIS-a u centralnoj Siriji.
Ratni avioni ruskih Vazdušno-kosmičkih snaga (VKS) bili su veoma aktivni iznad centralne Sirije. Samo 29. oktobra, 38 ruskih vazdušnih napada je gađalo ćelije ISIS-a u regionu. VKS ne samo da pruža blisku vazdušnu podršku snagama sirijske vlade u centralnom regionu, već i prikuplja obaveštajne podatke izviđačkim avionima i čuva sve ključne autoputeve naoružanim helikopterima.
Uprkos tome što su pretrpeli velike gubitke kao rezultat intenzivnih vazdušnih napada VKS-a i ponovljenih operacija češljanja od strane vladinih snaga, ćelije ISIS-a nastavljaju da deluju u centralnom regionu.
Teroristi su navodno dobijali zalihe, uključujući oružje, od boraca koje podržavaju SAD, a koji se nalaze u oblasti Al Tanf u jugoistočnoj Siriji koju su okupirale SAD. SAD imaju oko 200 vojnika raspoređenih u malom garnizonu koji je uspostavljen u srcu te oblasti 2016. godine, navodno da bi se suprotstavio ISIS-u.
Preporučujemo
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)