PREGOVORI RUSIJE I SAD: U Ženevi o priznavanju sertifikata o vakcinaciji
RUSIJA i SAD razgovarale su danas u Ženevi o pitanju međusobnog priznavanja sertifikata o vakcinaciji protiv kovid-19.
Foto: Depositphotos
Američki predstavnici čuli su argumente Rusije, rekao je novinarima ruski ministar zdravlja Mihail Muraško na konferenciji za novinare nakon razgovora, preneo je TASS.
-Čuli su argumente i shvatili da je to racionalno jer su odobravanje vakcine koja će se prodavati na tržištu i odobravanje vakcine za direktnu prevenciju protiv kovid-19 različiti procesi, istakao je ruski ministar zdravlja.
-Mislim da su (naše) kolege vrlo kompetentne, informisane i oceniće naše primedbe, pa ćemo se vratiti na ovaj razgovor, kazao je Muraško.
On je precizirao da se razgovara o priznavanju sertifikata, a ne vakcina, kao i o efikasnosti preventivnih mera.
Preporučujemo
PORTUGAL UKIDA GOTOVO SVE MERE: Šta se dešava u zemlji sa najviše vakcinisanih u Evropi
29. 09. 2021. u 19:41
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)