KATASTROFA U KALIFORNIJI: Bajden u "Zlatnoj državi" zbog teških posledica požara
PREDSEDNIK Bajden je proglasio stanje katastrofe u Kaliforniji i naredio Saveznoj službi za pomoć da obezbedi oporavak toj državi, koju je pogodio požar Kaldor. Taj požar je poče da bukti 14. avgusta, a i dalje gori - saopštila je Bela kuća uoči posete predsednika SAD Sakramentu. Američki predsednik Džozef Bajden želi da vidi razmeru štete od nedavnih šumskih požara, objasnila je Bela kuća.
Foto: Printscreen
Više od 6.800 šumskih požara je spržilo skoro 700.000 hekatara zemlje ove godine u SAD.
Požari su nastali usled izuzetno toplih, suvih vremenskih uslova za koji eksperti kažu da su simptomatski zbog klimatskih promena tokom letnje sezone požara. Požar Kaldor je zasad 65 odsto obuzdan, a povredio je pet osoba i oštetio 81 objekat.
Preporučujemo
BAJDEN UVEREN: Kina će pokušati da postigne dogovor sa talibanima - sad svi tome teže
08. 09. 2021. u 09:10
KAO DA DIJABETIČARU DATE ŠEĆER: Zaharova o američkoj vojnoj pomoći Ukrajini
02. 09. 2021. u 18:27
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)