GOTOVO JE: Poslednji američki avion napustio Kabul, Avganistanci ostavljeni na milost i nemilost talibana
GENERAL Kenet Mekenzi, komandant Centralne komande zapovedništva SAD, objavio je završetak povlačenja SAD iz Avganistana na konferenciji za novinare Pentagona.
Foto Tanjug/AP
- Ovde sam da objavim završetak našeg povlačenja iz Avganistana i kraj misije evakuacije američkih državljana, državljana trećih zemalja i ugroženih Avganistanaca. Poslednji C-17 poleteo je 30. avgusta danas popodne sa međunarodnog aerodroma Hamid Karzai u 15:29 po istočnom vremenu - rekao je Mekenzi.
Istovremeno, uprava poziva na povećani oprez aviona koji lete iz Kabula, u taj grad ili preko avganistanske prestonice.
SAD završile su povlačenje svojih snaga iz Avganistana, potvrdio je general Marinskog korpusa Frenk Makenzi, načelnik američke Centralne komande.
- Povlačenjem snaga završava se dvadesetogodišnja misija - izjavio je on na brifingu.
S tim u vezi, televizija „Al Džazira“ je, pozivajući se na talibanske izvore, javila da je aerodrom u Kabulu pod potpunom kontrolom talibana nakon povlačenja američkih snaga.
Preporučujemo
SB UN DONEO REZOLUCIJU O AVGANISTANU: Rusija i Kina uzdržane od glasanja
30. 08. 2021. u 22:01
SVET ĆE VIDETI VOĐU TALIBANA? Avganistanci tvrde da znaju gde je Haibatulah Akundžada
30. 08. 2021. u 12:13
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)