UKRAJINA JE VAZAL ZAPADA! Predsednik DNR jasno rekao - Nikada neće biti pravi saveznik Amerike
SJEDINjENE Američke Države na Ukrajinu gledaju kao na svog podređenog, a ne kao na saveznika, rekao je predsednik Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin.
Foto: Depositphotos/Printscreen
Ukrajina je u utorak proslavila 30 godina nezavisnosti. U čast praznika u Kijevu je održana vojna parada na kojoj su učestvovali vojnici zemalja NATO. Pripadnici oružanih snaga Kanade i SAD marširali su duž glavne ulice u Kijevu.
- U vezi sa situacijom u Avganistanu, na primer, bivši ukrajinski ministar spoljnih poslova Pavel Klimkin rekao je da bi to trebalo da bude pouka Ukrajini. Govorimo o tome da Amerikanci ne izdaju samo svoje prave saveznike. To nam pokazuje i da Amerikanci Ukrajinu vide samo kao podređenog, kao vazala - rekao je Pušilin za RIA Novosti.
On je podsetio da je Savet za nacionalnu bezbednost Ukrajine odobrio strateški odbrambeni plan koji je razvijen u skladu sa principima i standardima NATO-a.
- Uprkos činjenici da Ukrajinu ne žele u ovoj organizaciji, i to je više puta javno rečeno, kijevske vlasti ispunjavaju sve što im Zapad zatraži. I sami ukrajinski političari znaju od koga zavise - rekao je Pušilin.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
LAVROV POSLAO PORUKU AMERICI: Nemojte nikog učiti kako da živi - posebno ne silom
25. 08. 2021. u 14:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)