MERKELOVA OGORČENA ZBOG AVGANISTANA: Gorko iskustvo posle 20 godina borbe pod vođstvom SAD i NATO

V.K.

17. 08. 2021. u 12:09

NEMAČKA kancelarka Angela Merkel nazvala je najnovije događaje u Avganistanu "gorkim, dramatičnim i užasnim", rekavši novinarima da je "neverovatna brzina" talibanskog preuzimanja vlasti posebno gorka za "milione Avganistanaca koji su podržavali liberalnije društvo i računali na podršku zapadnih zemalja u demokratiji, obrazovanju, pravima žena, i takođe ostvarili značajan napredak".

МЕРКЕЛОВА ОГОРЧЕНА ЗБОГ АВГАНИСТАНА: Горко искуство после 20 година борбе под вођством САД и НАТО

Foto AP

Merkel je rekla da su događaji takođe gorki za "Nemačku i druge savezne zemlje koje su se borile protiv terorizma pod vođstvom SAD i NATO u Avganistanu 20 godina posle terorističkih napada 11. septembra", uključujući 59 Nemaca koji su poginuli u Avganistanu i još mnogo ranjenih.

Ona je obećala da će podržati susedne zemlje kao što je Pakistan u pomaganju izbeglicama, koji beže od krize u Avganistanu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (1)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)