KRVAVE ULICE U BERLINU: Jedan demonstrant preminuo - čak 500 je uhapšeno na protestima protiv korona mera (VIDEO)
NA JUČERAŠNjIM protestima protiv novih mera za sprečavanje širenja korona virusa, došlo je do oštrih sukoba između demonstranata i berlinske policjie.
Foto: Printscreen/Instagram/RTDE
Uprkos odluci jednog berlinskog suda u kojoj se navodi da su strogo zabranjena okupljanja bilo koje vrste zbog opasnosti širenja "Delta soja" korona virusa, su u glavnom gradu Nemačke održani protesti.
Oko 2.200 policajaca je pokušalo da spreči proteste, međutim, na određenim mestima u gradu to je bilo veoma teško, jer policija nije mogla da zaustavi talas demonstranata koji su marširali i pružali otpor.
Službenici su uhapsili oko 500 demonstranata koju su se ponašali agresivno. Jedan demonstrant je kolabirao kada je bio zaustavljen od policije zbog provere identiteta, pa je nešto kasnije preminuo, prenosi RTDE.
- Mi smo hapsili osobe koje su napadale policiju - rekao je portparol policije u Berlinu.
Sa druge strane, na društvenim mrežama su isplivali snimci koji pokazuju prilično agresivno ponašanje od strane policije, uz ironične komentare poput "heroji berlinske policije".
Prema informacijama Instituta "Robert Koh" (RKI) je četvrti talas pandemije u Nemačkoj već počeo.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (2)