MOSKVA ODGOVORILA BORELJU: U Briselu zaseli rusofobi koji igraju kako Vašington svira
IZJAVA šefa evropske diplomatije Žozepa Borelja o efikasnosti sankcija protiv Rusije primer je pristrasnog i arogantnog odnosa prema toj zemlji, ali nikakve zapadne mere neće uticati na njenu politiku, poruka je iz ruske Državne dume.
Foto AP
- Arogantni, pristrasni i površni stav gospodina Borelja prema našoj zemlji ne oslikava evropsku spoljnu politiku na najbolji način. U Briselu su odavno zaseli zvaničnici zaraženi rusofobijom koji igraju kako Vašington svira, nesposobni da brane interese evropskih građana na koje negativno utiču antiruske sankcije - prokomentarisao je član komiteta Državne dume za međunarodne poslove Sergej Železnjak.
Parlamentarac je istakao da je „odavno očigledno da nikakve sankcije nisu u stanju da nateraju Rusiju da menja svoju unutrašnju i spoljnu politiku u skladu sa tuđim interesima“.
- U Rusiji insistiraju na tome da saradnja nema alternativu i uvek predlažu sadržajnu agendu za direktan dijalog. Ali Brisel pokušava da nametne čitavoj Evropi konfrontaciju sa Rusijom, izmišlja razloge za nove sankcije i vrši pritisak na države u regionu koje teže razvoju odnosa sa našom zemljom. Antiruska politika EU je ćorsokak koji vodi ka produbljivanju neslaganja, nepoverenja i ekonomskoj krizi - zaključuje ruski političar.
Sličnog je mišljenja i predsednik komisije Države dume za međunarodne poslove Leonid Slucki koji je rekao da bi „Borelj trebalo da prestane da se bavi autosugestijom“.
- Nikakve zapadne mere ne utiču i neće uticati na našu spoljnu politiku. Sankciona politika ne postiže svoj cilj, što znači da je neefikasna. Ne treba se tešiti iluzijama - napisao je Slucki na Telegramu.
Prema njegovim rečima, Brisel je u stvari postigao degradaciju odnosa sa Rusijom. Takođe je podsetio na kontramere, odnosno koliko je Evropa izgubila zbog sankcija protiv Rusije.
Ranije je šef evropske diplomatije Žozep Borelj u intervjuu za španski list „Pais“ izjavio da su sankcije protiv Rusije efikasna mera, te da ,„sa ekonomskog stanovišta Rusija nije moćna sila“.
(Sputnjik)
Preporučujemo
RUSIJA PROTIV REVIZIJE ISTORIJE: SAD da podrže rezoluciju protiv veličanja nacizma
29. 07. 2021. u 17:44
PUTIN POSLAO POMOĆ: Ruski avioni gase vatrenu stihiju na jugu Turske (FOTO)
29. 07. 2021. u 15:40
"PRESTANITE SA AVANTURAMA U DONBASU": Predstavnik Rusije u OEBS-u upozorava Ukrajinu
29. 07. 2021. u 15:12
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (2)