IZRAELSKI TENKOVI NAPALI SIRIJU! Granate lete preko okupiranog Golana, Bašarova armija na udaru
INFORMATIVNA služba Izraelskih odbrambenih snaga saopštila je da su njihovi tenkovi gađali kontrolni punkt sirijske vojske u južnoj provinciji arapske republike Kuneitra, piše Mehrnjuz.
Foto: Depositphotos
To je prvi napad na Siriju od kako je smenjen Benjamin Netanjahu i Naftali Benet sastavio novi kabinet.
Prem izveštaju izraelske vojske, kontrolni punkt je udaljen 150 metara od granice sa okupiranim Golanom, i u njemu su stacionirani pripadnici 90. brigade Sirijske Arapske Armije.
Pre devet dana, zvanična sirijska novinska agencija SANA izvestila je o vazdušnom napadu Izraela.
Po već dobro oprobanom scenariju, izraelske letelice su preko libanskog vazdušnog prostora napale Siriju, a suprotstavile su im se PVO jedinice sirijske armije.
Preporučujemo
ODBIJEN VAZDUŠNI NAPAD NEPRIJATELjA: Uspešne vojne vežbe ruske flote na Tihom okeanu
18. 06. 2021. u 09:10
OKRUTNI NAPAD UKRAJINSKIH DIVERZANATA: Rusija traži hitnu reakciju Saveta bezbednosti
18. 06. 2021. u 08:20
PREKINUTO PRIMIRJE: Izrael gađao vojne ciljeve u Gazi- Odgovor na napade „balon bombama“
18. 06. 2021. u 06:53
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)