POSLEDNJA ANKETA U ZEMLJI IZLAZEĆEG SUNCA POKAZALA: Japanci smatraju da će se od Olimpijske igre ipak održati

07. 06. 2021. u 13:04

PREMA anketi koju je sproveo japanski dnevni list Yomiuri, polovina tamošnjeg stanovništva smatra da će se Olimpijske igre u Tokiju ipak održati ovoga leta.

ПОСЛЕДЊА АНКЕТА У ЗЕМЉИ ИЗЛАЗЕЋЕГ СУНЦА ПОКАЗАЛА: Јапанци сматрају да ће се од Олимпијске игре ипак одржати

Foto: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Igre je trebalo da se održe prošlog leta, ali su odložene za godinu dana zbog pandemije korona virusa, a i dalje vlada zabrinutost zbog mogućeg širenja zaraze kako među takmičarima, tako i među volonterima i ostalim stanovnicima Japana.

U anketi sprovedenoj od petka do nedelje, 50 odsto ispitanih kazalo je kako veruju da će se Igre održati, njih 48 kako neće, a od onih koji smatraju da će biti održane njih 26 procenata smatra kako neće biti gledalaca na događajima.

Japanska vlada je poslednjih dana je objavljivala kako nastavlja da radi na tome da se održe "sigurne Igre", ali je podrška vladi pala na rekordno mali nivo od samo 37 odsto. Zbog straha od zaraze već 10.000 volontera je otkazalo učešće na OI     

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih