NEVEROVATNA DISKRIMINACIJA U ISTRI: Profesorka nema posla jer je Srpkinja
PROFESORKA iz Pazina u Istri godinama ne može da dobije posao jer je srpske nacionalnosti. Toj neverovatnoj diskriminaciji bavili su se i poslanici Skupštine Istarske županije, nakon što su dobili izveštaj da nesrećna profesorka već četiri godine bezuspešno čeka posao u osnovnoj školi bez obzira što se redovno javlja na konkurs.
Z.Rašić
Da se radi o diskriminacijskom odnosu utvrdila je i narodna pravobraniteljica, zaključivši da profesorka ima sve kvalifikacije potrebne da posao dobije.
Sedam puta je slala molbe na konkurs, ali je nikada nisu želeli da prime u stalni radni odnos, već je povremeno radila na određeno vreme kao zamena.
Inicijativa Skupštine je da se u najkraćem vremenu razgovara sa osnivačem pazinske osnovne škole kako bi se pronašlo rešenje i sprečila dalja diskriminacija profesorke srpske nacionalnosti.
Preporučujemo
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Netanjahu naredio dublji upad u Liban; Iran preti Americi; Izrael zabranio bogosluženje hrišćanima
29. 03. 2026. u 07:27 >> 19:43
ZELENSKI SE OGLASIO O MESTU MIROVNIH PREGOVORA: Može svuda, osvim u dve zemlje
29. 03. 2026. u 19:18
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)