REŠITE TO ŠTO PRE: Borelj apelovao na vlasti Bosne i Hercegovine da zbrinu migrante
VISOKI predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žosep Borelj apelovao je na vlasti BiH da migrante iz kampa Lipa što pre smeste u kamp Bira.
Foto AP
Borelj je na svom Tviter nalogu apisao je da je danas razgovarao sa članom Predsedništva Željkom Komšićem o ovom pitanju i urgirao da se migranti premeste u Biru.
- Svedoci smo ozbiljne migrantske humanitarne krize u Bosni i Hercegovini. Više od 900 migranata ostavljeno je bez smeštaja u teškim zimskim uslovima nakon zatvaranja prihvatnog centra Lipa. To je dodatno otežalo situaciju u kojoj skoro 3.000 migranata nema adekvatan smještaj - istakao je Borelj.
Ističe da ovaj problem mora da se reši što pre, pogotovo što postoji u potpunosti opremljeno mesto na kojem mogu da budu migranti.
Borelj je podsetio da je EU izdvojila veliki novac za zbrinjavanje migranata u Biri.
- Bosanskohercegovačke vlasti na svim nivoima moraju hitno da reše ovu zastrašujuću situaciju. U Biri je prihvatni centar čije je uspostavljanje EU koštalo 3,5 miliona evra, a koji migrantima može biti smeštaj tokom zimskih meseci. Odluka Veća ministara donesena 21. decembra, kao i ona donesena danas o privremenom otvaranju Bire za migrante mora odmah biti sprovedena, bez ikakvog prolongiranja - izjavio je Borel.
Preporučujemo
DODIK SE OGLASIO IZ BOLNICE: Potresno pismo predsedavajućeg Predsedništva BiH
29. 12. 2020. u 17:19
TERORISTA IZ SIRIJE SVE PRIZNAO: Emir Ališić sklopio sporazum sa Tužilaštvom BiH
29. 12. 2020. u 12:27
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)