POKUŠAJ UBISTVA U KRUŠANCU: Muškarac (28) pretukao ženu (59) u porodičnoj kući - Hitno prevezena u bolnicu

Ana Đokić

28. 12. 2025. u 09:32

U SUBOTU, 27. decembra 2025. godine, u 22:37 časova, Operativno-komunikacioni centar Policijske uprave međimurske primio je dojavu o nasilju u porodici u Kuršancu, saopštila je hrvatska policija.

ПОКУШАЈ УБИСТВА У КРУШАНЦУ: Мушкарац (28) претукао жену (59) у породичној кући - Хитно превезена у болницу

Foto: Arhiva VN

Na mesto događaja odmah su upućene raspoložive policijske snage i ekipa hitne medicinske pomoći. Dosadašnjim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je 27. decembra oko 22:30 časova u porodičnoj kući 28-godišnjak tupim predmetom zadao više udaraca 59-godišnjakinji.

Prilikom događaja žena je zadobila teške telesne povrede sa mogućnošću prekvalifikacije u teške telesne povrede opasne po život, koje su okvalifikovane u Županijskoj bolnici Čakovec, gde je zadržana na lečenju.

Zbog osnova sumnje za počinjenje krivičnog dela "teško ubistvo u pokušaju" iz člana 111. stava 1. tačke 3. u vezi sa članom 34. Krivičnog zakona, 28-godišnjak je uhapšen istog dana, odmah nakon događaja.

Na mestu događaja uviđaj je obavila zamenica županijske državne tužiteljke, uz stručnu pomoć službenika kriminalističke policije. U toku je intenzivno kriminalističko istraživanje.

(Jutarnji.hr)

BONUS VIDEO:

PRIČE IZ HRONIKE: Aleksandar Stojanović penzioner u 35. godini

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

SUBOTIČANIN ISPISAO JEDNU OD NAJLUĐIH PRIČA U ISTORIJI SPORTSKOG KLAĐENJA:  Tri dobitna tiketa u SOCCERBETU – 30 miliona dinara!