PRIVEDEN GRADONAČELNIK U KOČANIMA: Policija hapsi redom zbog jezive tragedije - Najavili akciju tokom cele noći
MAKEDONSKA policija privela je gradonačelnika Kočana u ostavci Ljupča Papazova i dva njegova prethodnika Nikolčeta Ilieva i Ratka Dimitrovskog u istrazi požara u diskoteci "Puls", javili su lokalni mediji.
Foto: Printscreen/Jutjub/Identity of the Region
Navode da je u toku akcija policijskih ekipa po nalogu osnovnog javnog tužilaštva u Kočanima u vezi za postupkom za požar u klubu "Puls" u Kočanima, u kojem je poginulo 59, a teže povređeno oko 200 osoba.
Akcija tokom cele noći
Državno tužilaštvo Severne Makedonije je saopštilo da će akcija privođenja osoba sumnjičenih za umešanost u taj događaj nastaviti tokom cele noći i da će više informacija obelodaniti sutra po okončanju akcije.
Gradonačelnik podneo ostavku
Gradonačelnik Kočana Ljupčo Papazov objavio je 16. marta da je podneo neopozivu ostavku zbog tragičnog požara, koji se desio dan ranije u diskoteci „Puls“ i istakao da se u potpunosti stavlja institucijama na raspolaganje.
Papazov je 17. marta saslušan kod tužioca u javnom tužilaštvu u Kočanima, a po okončanju saslušanja, iz tužilaštva je saopšteno da će biti doneta odluka o njegovom daljem statusu u postupku.
Ratko Dimitrovski je bio gradonačelnik Kočana od 2009. do 2017. godine, a Nikolče Iliev od 2017. do 2021. godine.
Poginulo 59 osoba
Požar u diskoteci „Puls“ u Kočanima, gradu oko 100 kilometara istočno od Skoplja, izbio je u nedelju 16. marta u 2.30, zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na koncertu grupe DNK, a u diskoteci je u tom trenutku bilo oko 500 osoba, iako je prodato 250 karata.
Prema istrazi, diskoteka nije imala hidrantsku mrežu i dovoljno aparata za gašenje požara, pirotehnička sredstva su korišćena nelegalno, nije imala ni legalnu dozvolu za rad, a između organizatora i izvođačke grupe nije bio zaključen pismeni ugovor.
(Telma)
BONUS VIDEO:
"NOSILI SMO DECU" On je među prvima pritekao u pomoć žrtvama iz diskoteke u Kočanima
Preporučujemo
OD OVIH VESTI IZ KOČANA SRCE BOLI: Objavljene godine svih žrtava, pogledajte koliko ima maloletnika
20. 03. 2025. u 13:20 >> 13:20
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)