KONTROLE NA GRANICAMA SA SLOVENIJOM: Vlada oprez zbog straha od terorizma - Na ovim prelazima se uvode mere
SLOVENAČKA Vlada odlučila je danas da od subote uvodi kontrolu na granicama sa Hrvatskom i Mađarskom.
Foto: Printskrin/Antonio Bat
Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je ranije danas na sednici Vlade da je reč o privremenim merama koje uvodi već devet država članica EU.
- Šengen nije gotov, ali ima problem. Uvođenje graničnih kontrola nije novitet, do njega dolazi zbog migracijskih trendova i procena o pojačanim bezbednosnim pretnjama zbog terorizma - naveo je Plenković.
Hrvatski premijer izjavio je danas da je jedna od posledica bliskoistočne krize odluka pojedinih država članica EU da zbog pretnji od terorizma i nacionalne bezbednosti dodatno preduzmu mere poput ovih koje je na granicama najavila Italija Sloveniji, a i Slovenija Hrvatskoj.
- Radi se o tome da će i Italija prema Sloveniji uvesti privremenu graničnu kontrolu na unutrašnjim granicama, a isto će Slovenija primeniti prema Hrvatskoj. O tome sam juče razgovarao sa slovenačkim premijerom Golobom, jutros je (ministar unutrašnjih poslova HR Davor) Božinović razgovarao sa slovenačkim kolegom. Povod za razgovore bila je najava Italije prema Sloveniji, i to zbog povećanih mera zbog terorističkih pretnji u Evropi. Odluka Italije stupa na snagu 21. oktobra na rok od 10 dana - rekao je Plenković na otvorenom delu sednicu Vlade.
Mere kontrole trajaće 10 dana, sa mogućnošću da taj rok bude produžen.
BONUS VIDEO: BRUKA I SRAMOTA: U Vranju oskrnavljen mural stradalom padobrancu Ognjenu i spomenik doktoru Kopši
Preporučujemo
NAPAD VRLO VEROVATAN ILI OČEKIVAN: Slovenija povećala stepen bezbednosti
18. 10. 2023. u 22:30
PROFESOR UHVATIO UČENIKA ZA VRAT, PA GA IZBO TRI PUTA HEMIJSKOM: Užas u Sloveniji
17. 10. 2023. u 19:03
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)